Přeskočit na obsah

Diskuse:ahoj

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikislovníku
Poslední komentář: před 9 měsíci od uživatele Mykhal v tématu „Výslovnost

Etymologie

[editovat]

Jsme myslel, že "ahoj" vzniklo z Ad HOnorem Jesu – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 195.39.70.197 (diskusepříspěvky) 15. 12. 2007, 23:06 (UTC)

Je to jedna z teorií, pokud k ní naleznete vhodný věrohodný zdroj, je možné uvést ji i zde. --Reaperman 20:13, 16. 12. 2007 (UTC)

Slyšel jsem teorii, že v suchozemských českých zemích je pozdrav Ahoj rozšířen a populární od druhé světové války, kdy byl (často skrytě) zkratkou pro "Adolfa Hitlera Oběsíme Jistě". – Tento nepodepsaný komentář přidal uživatel 195.212.29.185 (diskusepříspěvky) 20. 10. 2011, 11:16 (UTC)

Výslovnost

[editovat]

Na Wikipedii je uvedena zajímavá informace (tento týden i na hlavní stránce), že toto slovo nemá (unikátně) přízvuk na první slabice. Tak pokud by to byla pravda, asi by bylo hezké to mít i na Wikislovníku. —Mykhal (diskuse) 30. 8. 2025, 10:40 (CEST)Odpovědět