Diskuse s uživatelem:Palu
Přidat témaReverty s neznalostí projednávaného
[editovat]Doporučuji k pozornému nahlédnutí Diskuse k modulu:Priznaky/seznam, zejména ve spodní části. Děkuji za pozornost. --Uživatel:kusurija (diskuse) 3. 2. 2026, 09:50 (CET)
Prosba o zastavení úprav modulu Modul:Priznaky/seznam
[editovat]Přesunuto z diskuse s uživatelem kusurija:
Prosím, zdržte se dalších úprav stránky Modul:Priznaky/seznam. Tento modul je používán v mnoha heslech a jakékoli změny mají přímý dopad na jejich podobu a formátování.
Není vhodné na takto centrálně využívané stránce vést revertační válku, zejména pokud dochází k odstraňování prvků, které následně rozbíjejí obsah na jiných místech.
Pokud je potřeba něco řešit, prosím nejprve o diskusi a nalezení konsenzu. Palu (diskuse) 3. 2. 2026, 10:43 (CET)
- Velmi velice příhodná prosba. Akorát, že by měla být adresovaná (a posléze satisfakce) vám. Nejste ředitel českého wikislovníku, nemůže být vše podle vás, už jenom proto, že nemálo vámi prosazovaného (nejen z) z lexikologického hlediska nemůže obstát - protože je to úplně mimo. Děkuji za přečtení a napříště bych byl vděčný, kdybyste v diskusi pokračoval tam, kde byla započata, nb. nepřeskakoval na moji diskusní stánku a kdovíkam ještě. Toto vlákno časem smažu (můžete přenést na patřičné místo). --Uživatel:kusurija (diskuse) 3. 2. 2026, 11:03 (CET)
Kandidát na správce 2
[editovat]Pakliže byste si založil hlasování pro vaši kandidaturu na správce (což mám za dobrý plán), slibuji (coby váš odpůrce), že se v hlasování zdržím; tento slib vyprší 30. dubna 2026. Relevantní: "[...] váš návrh, že bych se nechal zvolit správcem, považuji za pomýlený já, protože ty dva vandalové mě nezvolí a z ostatních volit asi nikdo nebude a pokud, tak asi taky ne pro mě"; z Diskuse s uživatelem:Tchoř. Možná by i User:Kusurija učinil podobný slib. Kdyby tedy dva vaši velcí odpůrci slíbili, že se umístí do kolonky zdržel se, měl byste zvýšenou šanci na úspěch. Kdyby to nestačilo, dokonce bych mohl slíbit, že se umístím do kolonky podpory, abyste měl větší šanci, ale to bych si musel rozmyslet. --Dan Polansky (diskuse) 19. 3. 2026, 06:07 (CET)
- Jenom taková technická - kdo by tedy zbyl na hlasování ano/ne? Palu (diskuse) 19. 3. 2026, 10:45 (CET)
- Hlasování by běželo jeden měsíc, takže i příležitostní editoři by se mohli přidat. Pakliže by se Kusurija ke mě přidal, tak by to mohlo být např. DP+Kusu se zdrželi a Mykhal, Pypr, JOtt, Hobr, JiriMatejicek a Tchoř pro (ne nutně, ale v principu třeba ano). Tedy dosáhnout kvóra 7 by v principu šlo. --Dan Polansky (diskuse) 19. 3. 2026, 11:01 (CET)
- Takže sám vidíte, že získat podporu není reálné. Tak proč mě do té kandidatury pořád tlačíte? Pokud tedy mám PDV a neoznačit to rovnou jako procesní trolling... Palu (diskuse) 19. 3. 2026, 12:02 (CET)
- To plyne z čeho, že to není reálné? Je to kvůli nedosažení kvóra? Nebo kvůli něčemu jinému? (Dal jsem Google vyhledat výraz "procesní trolling" a našlo to pouze dvě stránky, jež mi nepomohly zjistit, co to je.) --Dan Polansky (diskuse) 19. 3. 2026, 12:10 (CET)
- Dosažení kvóra je možné. Aby tedy kvórum bylo dosažitelné a měl jste šanci na zvolení, budu hlasovat, ale nebudu hlasovat proti. Ostatní případné volitele ovlivnit nemohu (ani nechci). Uživatel:kusurija (diskuse) 20. 3. 2026, 12:29 (CET)
- Když už jste zmínil ten "procesní trolling", není on náhodou z Vaší strany - tedy, když už jste dostal takové vstřícné nabídky a nevyužíváte jich (mohl jste zatepla založit kandidaturu), tak jak tomu máme rozumět? Pohrdáte, nemáte čas, nemáte chuť? --Uživatel:kusurija (diskuse) 30. 3. 2026, 12:11 (CEST)
- Především nemám chuť krmit trolly a diskutovat o jejich absurdních návrzích. Palu (diskuse) 30. 3. 2026, 17:24 (CEST)
- To dává smysl. Můžete však vysvětlit mě a čtenářům, proč návrh považujete za absurdní? Vaši hlavní oponenti/kritici, já a Kusurija, se nabídli se umístit v kolonce zdržel se, čímž se započítají do kvóra a nezapočítají se do opozice. Je to absurdní 1) kvůli kvóru, 2) kvůli tomu, že očekáváte další opozici, nebo 3) z jiného důvodu či 4) kombinace důvodů? Pomohlo by, kdybychom se já i Kusurija umístili v kolonce "pro" (zvážil bych to)? --Dan Polansky (diskuse) 31. 3. 2026, 11:04 (CEST)
- Udělejme to jinak. Ode mne platí nabídka do 30. dubna 2026, že se v případném hlasování s vaší kandidaturou na správce umístím v kolonce pro (a nikoli pouze zdržel se), abych tím podpořil vaše šance na zvolení. Vaše případné zvolení by dalo českému Wikislovníku jasný a pevný řád, podle mého odhadu, což by jistě řada uživatelů/editorů ocenila (já bych to neocenil, ale nejde tady pouze o mě, ale i o ostatní přispěvatele; nejsem vlastník projektu). --Dan Polansky (diskuse) 31. 3. 2026, 11:17 (CEST)
- Především nemám chuť krmit trolly a diskutovat o jejich absurdních návrzích. Palu (diskuse) 30. 3. 2026, 17:24 (CEST)
- Takže sám vidíte, že získat podporu není reálné. Tak proč mě do té kandidatury pořád tlačíte? Pokud tedy mám PDV a neoznačit to rovnou jako procesní trolling... Palu (diskuse) 19. 3. 2026, 12:02 (CET)
- Hlasování by běželo jeden měsíc, takže i příležitostní editoři by se mohli přidat. Pakliže by se Kusurija ke mě přidal, tak by to mohlo být např. DP+Kusu se zdrželi a Mykhal, Pypr, JOtt, Hobr, JiriMatejicek a Tchoř pro (ne nutně, ale v principu třeba ano). Tedy dosáhnout kvóra 7 by v principu šlo. --Dan Polansky (diskuse) 19. 3. 2026, 11:01 (CET)
Spisovná čeština a hovorová čeština
[editovat]V minulosti jste pravil:
- (1) "ve slovnících jsou přitom i nespisovné tvary, například hovorové nebo obecné"
Přál byste si váš výrok proškrtnout/vzít zpět, případně amendovat/opravit? --Dan Polansky (diskuse) 8. 5. 2026, 10:30 (CEST)